Gdzie kupić biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem to doskonała alternatywa dla klasycznych ozdób wykonanych ze srebra i złota. Jest piękna i ponadczasowa, a ponieważ przyciąga wzrok, potrafi skupić na sobie uwagę stając się ozdobą nawet dość niepozornej kreacji. Jeśli więc mielibyśmy wskazać na ewentualne problemy, jakie generuje, musielibyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej cenę. Gdzie zatem szukać taniej, ale sprawdzonej biżuterii bursztynowej?

Nadmorskie bursztynowe szaleństwo

Biżuterię z bursztynu można podzielić na dwie grupy. Na pierwszą składają się rozwiązania, które pochodzą z bursztynu znajdowanego nad Bałtykiem. Są tworzone w naszym kraju, a choć często za ich produkcję odpowiadają specjalistyczne przedsiębiorstwa, możemy liczyć także na biżuterię robioną samodzielnie przez lokalnych artystów. Druga grupa to produkty eksportowane pochodzące choćby z państw azjatyckich i Rumunii. Te nie muszą być wcale droższe, często jednak możemy natrafić na bursztyny mniej okazałe albo na rozwiązania niskiej jakości, które nie są przez to aż tak efektywne, jak moglibyśmy tego oczekiwać.

Jeśli zatem zależy nam na rozwiązaniu przystępnym cenowo, co do którego mamy pewność, że w jego skład wchodzą autentyczne bursztyny, a nie jedynie ich imitacje, trudno nie odnieść wrażenia, że wyprawa nad morze nie ma dla siebie alternatywy. Warto przy tym pamiętać, że i nad Bałtykiem nasze poszukiwania nie muszą od razu zostać zwieńczone sukcesem. Nie każde oferowane rozwiązanie zasługuje na to, aby poświęcić mu uwagę. Nie można też zapominać o tym, że bursztyn cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Wielu sprzedawców celowo zawyża jego ceny wiedząc, że zawsze znajdą się osoby zainteresowane dokonaniem zakupu. Nie oznacza to jednak, że znalezienie taniej i pięknej biżuterii bursztynowej nie jest możliwe, choć częściej odbywa się to na niewielkich, lokalnych targowiskach niż na deptakach tuż przy plaży.

Biżuteria bursztynowa w Internecie
Gdzie kupić biżuterię z bursztynem?

Niestety, nie każdy ma tyle szczęścia, aby mieszkać nad morzem. Nie zawsze też dysponujemy czasem i środkami finansowymi, aby zorganizować tego rodzaju wyprawę. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie mamy szansy na wejście w posiadanie taniej, a jednocześnie pięknej biżuterii wykonanej z bursztynu. Z pomocą przychodzi nam Internet, choć podczas polowania na oferty zawsze warto wykazać się pewną czujnością.

1.    Najtańsza bursztynowa biżuteria czeka na nas na aukcjach internetowych, przed złożeniem zamówienia warto jednak zorientować się, na ile wiarygodny jest sprzedawca. Dziś można już dochodzić swoich praw w sieci, jest to jednak żmudny proces, warto więc zabezpieczyć się przed takim ryzykiem.
2.    Cennym źródłem są sprawdzone sklepy internetowe z bursztynem. Najbogatszą ofertę mają zwykle te, których siedziba znajduje się nad morzem, choć mówimy o regule, od której istnieją odstępstwa.
3.    Nie jest najlepszym rozwiązaniem kupowanie biżuterii z bursztynem niewiadomego pochodzenia nawet, jeśli nie jest droga. Zwykle kończy się to sporym rozczarowaniem.

 

Przeczytaj także: Ile kosztuje biżuteria z bursztynem?