Ile kosztuje biżuteria z prawdziwego bursztynu?

Biżuteria z bursztynu to doskonałe rozwiązanie cieszące się popularnością, która nie odbiega wcale od tej, z jaką mamy do czynienia w przypadku rozwiązań wykonanych ze srebra i złota. Nie ulega jednak wątpliwości, że mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem, wokół którego nagromadziło się wiele niedomówień. Najliczniejsze są te, które wiążą się z jej ceną.

Co wpływa na cenę biżuterii z bursztynu?

Pobieżna analiza cen biżuterii z naturalnego bursztynu może wprowadzić niemałe zamieszanie, okazuje się bowiem, że jesteśmy atakowani przez kwoty, które dość znacząco różnią się między sobą. Czy oznacza to, że niektórzy dostawcy nie wiedzą, jakie skarby posiadają w swojej kolekcji? Nie jest to wcale prawdopodobne. Wiele wskazuje raczej na to, że mamy do czynienia z bursztynem obrobionym w nieco inny sposób.

Nie każdy wie, że istnieje wiele kolorów bursztynu. Największą popularnością cieszy się bursztyn biały znany też jako carski. Właśnie on odznacza się najwyższymi cenami. Jest on poddany szlifowaniu, zwraca jednak na siebie uwagę ze względu na to, że nie jest jednolity. Bursztyn biały często występuje również w nietypowych kształtach.

Ten niezwykły „kamień” ma również tę zaletę, że jego podrobienie może być wyjątkowo trudnym zadaniem. Owszem, nie kosztuje mało, zwykle możemy mieć jednak pewność, że wydajemy spore pieniądze na oryginalne rozwiązanie.

Jeśli nie chcemy rozwiązania nietypowego i zależy nam na nieco większej standaryzacji, możemy sięgnąć po bursztyn koniakowy. Ten często jest poddawany obróbce w wysokiej temperaturze, dzięki czemu jego kolor jest ciemniejszy. Jego cena nie jest niska, jego imitowanie jest jednak zadaniem zdecydowanie łatwiejszym niż ma to miejsce w odniesieniu do bursztynu białego.

Oczywiście, na cenę bursztynu wpływa też jego wielkość, miejsce pochodzenia i trudność wejścia w jego posiadanie. Nie jest to reguła, jednak niewielkie naturalne bursztyny i biżuteria z nich wykonana jest tańsza nad morzem, w głębi lądu jej cena jest zaś podnoszona już choćby po to, aby zniwelować koszty transportu.

Tania biżuteria z bursztynu w Internecie – czy możemy mówić o ryzyku?

Szukając oszczędności często decydujemy się na zakupy w sklepach internetowych, nie powinno więc zaskakiwać to, nie powinno więc zaskakiwać to, że nie inaczej działamy również chcąc znaleźć biżuterię z naturalnego bursztynu.

Biżuteria z prawdziwym bursztynem Co do zasady, nie jest to rozwiązanie niewskazane, ceny biżuterii z naturalnego bursztynu dostępnej w Internecie są bowiem niższe niż ma to miejsce w sklepach stacjonarnych już choćby dlatego, że samo utrzymanie takiego punktu sprzedaży nie jest kosztowne. Należy mieć jednak na uwadze to, że bursztyn naturalny nie może być przesadnie tani.

Jeśli więc cena wydaje się nam niepokojąco niska, a sam kształt biżuterii przesadnie regularny – możemy mieć do czynienia z mniej lub bardziej udanymi imitacjami. I one są piękne, musimy mieć jednak świadomość tego, że mają niewiele wspólnego z naturalnym bursztynem, należy więc podchodzić do nich z pewną ostrożnością. W innych okolicznościach zakupy przez Internet są jednak rekomendowane.

W sieci dostępne są zresztą również porównywarki cenowe, dzięki którym łatwo można porównać koszt zakupu określonego typu biżuterii z prawdziwego bursztynu. Jest to najszybsza, a jednocześnie najskuteczniejsza metoda weryfikacji.

Pamiętajmy jednak, że decydując się na zakup warto skorzystać z usług sprawdzonego sklepu z biżuterią.

 

Może Cię zainteresować: Do czego można ubrać biżuterię z bursztynem?

Czy biżuteria z bursztynem jest ponadczasowa?